Google Seo Çalışması Bodrum

Google SEO Çalışması?

Search Engine Optimization, Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu… Oldukça güçlü ve de fiyakalı görünen bu kelimeler gerçekten de etkili. Günümüzde artık sadece bir web sayfası sahibi olmanın yeterli olmadığını, sitenizi mutlak ve mutlak google ilk sayfaya hatta ilk sıralara taşımanızı sağlayan yeni bilim dalı  SEO.

Peki  web sitenizi google ilk sayfaya yerleştirmek ne kadar kolay? Siteye aktif bir grup link yerleştirmek yeterli midir? Belki bu gibi çalışmalar siteyi ilk etapta ilk sıralara taşır ama google zekasını küçük görmemek gerek çünkü yapabileceğiniz bir çok hileli yerleştirme zaten google takibindedir.

Özgünlükten uzak kopya ve çalıntı metinler, güncellenmeyen kalite yoksunu içerikler sizi ilk sıralara yerleştirebilir fakat özellikle de rakip firmanız eğer etkin ve de düzenli bir SEO çalışması içerisinde ise, zamanla sizi tıklayanlar aradıklarını sizde bulamadıkça yeni arayışlar içerinde olacaklardır ve de daha kaliteli hizmet alabilecekleri diğer siteleri arayacaklardır Your Domain Name.

İşte bu noktada,google ilk sayfada  ilk sıralarda aldığınız %40 oranlarındaki tıklanma payı , zamanla ikinci sıraya düşmenize ve tıklanma oranınızın da sitenizle birlikte%11’lere düşmesine sebep olacaktır.

Elbette Google reklamlarına bütçenizden önemli bir miktar ayırıp en üstte yer alabilirsiniz fakat halihazırda yapılan son çalışmalar, kullanıcıların arama yaptıkları kelimelerin sıralandığı sayfayı karşılarında gördüklerinde , reklam veren sayfaları değil de o bölümün hemen altındaki google sıralamasını tercih ettiklerini gösteriyor.

Bu durumda yapılması gereken; birçok büyük firmanın da yaptığı gibi etkin bir SEO çalışması ile web sitenizi ilk sıralara taşımak ve de müşterilerinize,  hizmet kalitenizi  ve de ziyaretçilerinizi ne kadar önemsediğinizi göstermek olmalıdır.

 

16
Jul 2012
SMK Webtech© 2012